úterý 28. srpna 2012

Pohovor u Wamford (Gresa)


Před několika dny jsem na stránkách jobs.cz našel inzerát ve znění: „Práce na informačním kiosku banky v OC“, kde v inzerátu stálo mimo jiné:

  • Plat 20.000 Kč + osobní ohodnocení
  • Náplň práce: péče o klienty, představování produktů novým klientům, administrativa
  • Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva

Na tento inzerát jsem odepsal s tím, že bych se chtěl dovědět další informace, jako o kterou banku se jedná a podobně. Po pár dnech mi zavolala slečna s pozvánkou na osobní pohovor, který se měl konat následující den ráno. Jako vždy jsem se ještě optal na název společnosti, ze které volá a sdělila mi, že je volá ze společnosti Wamford (rozuměl jsem ji Vanfort, ale na internetu jsem si našel, že je to Wamford). Nabídku na pohovor jsem přijal a druhý den jsem šel na domluvené místo.

Zvláštní bylo, že ačkoliv byla na zvonku domu s jejich kanceláří jmenovka Wamford, tak po zazvonění jsem byl pozván do kanceláře, kde byla na dveřích cedule s názvem Gresa s.r.o. Po chvíli čekání spolu s dalšími, co šli na pohovor, jsem byl pozván do kanceláře, kde mě přivítali 2 lidé, přičemž jeden byl zřejmě nějaký manažer.

Na začátku našeho setkání mi (asi) manažer představil společnost Gresa a čím se zabývá. Říkal převážně věci typické pro obchodní společnosti, jako že jim jde hlavně o klienta, jeho spokojenost a podobně. Zeptal jsem se ho na společnost Wamford a sdělil jsem mu, že jsem byl zván na pohovor ke společnosti Wamford. Na to odpověděl, že to sekretářka zřejmě spletla, že to je jiný projekt (osobně o tom dost pochybuji). Dále jsem se ptal, jak je to s tou pracovní smlouvou, že v inzerátu je uvedeno „Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva“. Na to odpověděl, že to je chyba, kterou má na svědomí zřejmě někdo, kdo ten inzerát podával. Kromě uvedeného jsem se dověděl, že jejich partnerem je Citibank a stěžejním produktem kreditní karty. Po krátkém představení společnosti jsem ještě položil několik doplňujících otázek a to co jsem zjistil, by se to dalo shrnout takto:

  • Práce je na živnostenský list, ačkoliv je v inzerátu uvedeno na pracovní smlouvu.
  • Práce spočívá v nabízení kreditních karet a uzavírání smluv.
  • Informační kiosky jsou v obchodních centrech a jejich sídlo se mění na jiné obchodní centrum po několika měsících
  • Fixní část platu 20 000 Kč je podmíněna uzavřením v průměru 2,5 smlouvy denně ve zkušebním prvním měsíci a 3,5 denně v dalších měsících.

Žádné komentáře:

Okomentovat